Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Маловишта (25.07.2008)

На 25.07.2008 г. Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиски и Новозеландски г. Петар, присуствуваше на Етно фестивалот во с. Маловишта и со поздравен говор им се обрати на присутните.

 

 

 

 

 

Известува: Весна Апостоловска