Vesti i nastani
 
 
 
 
 

На празникот на света великомаченичка Недела (19.07.2008)

На 19.07.2008 година, на празникот светата великомаченичка Недела, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиски и Новозелансдки, благоволи да отслужи празнична Вечерна богослужба во храмот на светата великомаченичка Недела во Битола, а на наредниот ден Митрополитот Петар отслужи воскресна Божествена Литургија во истиот храм.

 

         

 

Известува: Весна Апостоловска