Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Петровден (12.07.2008)

На 12.07.2008 г., на празникот на светите апостоли Петар и Павле - Петровден, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиски и Новозеландски г. Петар благоволи да отслужи празнична Божествена Литургија во храмот на свети великомаченик Димитриј во с. Буково, Битолско.

 

        

Известува: Весна Апостоловска