Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Архиерејска Божествена Литургија во Ресен (08.05.2008)

На 06.05.2008 г., ана празникот на светиот великомаченик Георгиј Победоносец - Ѓурѓовден, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и администратор Австралиски и Новозеландски, благоволи да отслужи празнична Златоустова Литургија во храмот на свети Георгиј во Ресен.

 

        

 

Известува: Весна Апостоловска