Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Воскресение Христово во Битола (27.04.2008)

Велигденската богослужба во соборниот храм на свети великомаченик Димитриј во Битола ја возглави Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспаснко-пелагониски г. Петар.

 

        

 

 

Известува: Весна Апостоловска