Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Крушево (13.04.2008)

На 13. 04. 2008 г. Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиски и новозеландски г. Петар,  благоволи да отслужи Воскресна Божествена Литургија во манастирот на Свети Спас во Крушево, на која присуствуваа голем број на верници.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Известува: Весна Апостоловска