Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Осветување на новиот маркет „Тедико Супер“ во Прилеп (12.04.2008)

На 12. 04. 2008 г.  надлежниот Архиереј на Преспанско-пелагониската епархија, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот г. Петар, во присуство на Неговото Блаженство Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан, го освети новиот маркет Тедико Супер во Прилеп, во присуство на голем број гости.

 

     

 

Известува: Весна Апостоловска