Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Благовештение во Прилеп (08.04.2008)

На 07.04.2008 година,   Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиски и новозеландски г. Петар, благоволи да отслужи празнична Божествена Литургија во храмот на Светото Благовештение во Прилеп.

 

       

 

Известува: Весна Апостоловска