Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Акатист кон Пресвета Богородица (04.04.2008)

На 04. 04. 2008 г., Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиски и новозеландски г. Петар, благоволи да отслужи мало повечерие со Акатист во храмот на Пресвета Богородица во Битола.

 

     

 

Известува: Весна Апостоловска