Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Акатист кон Пресвета Богородица Елеуса (01.04.2008)

На 28.03.2008 година, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиски и новозеландски г. Петар, благоволи да отслужи мало повечерие со Акатист, во храмот “Пресвета Богородица” во Битола.

 

       

 

Известува: Весна Апостоловска