Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Акатист во црквата на Пресвета Богородица во Битола (21.03.2008)

На 21.03.2008 г. Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиски и новозеландски г. Петар, благоволи да отслужи мало повечерие со Акатист, во храмот “Пресвета Богородица” во Битола.

 

      

Известува: Весна Апостоловска