Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Недела на Православието (18.03.2008)

Во Недела на Православието, на 16.03.2008 година, Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиски и новозеландски г. Петар благоволи да отслужи Воскресна Божествена Литургија во соборниот храм на свети великомаченик Димитриј во Битола.                                                      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Известува: Весна Апостоловска