Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Тодорова сабота (18.03.2008)

На Тодорова сабота, 15.03.2008 година, Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиски и новозеландски г. Петар благоволи да отслужи празнична Божествена Литургија во храмот на Пресвета Богородица во Битола, како и да причести мноштво верници од својата епархија.

 

        

 

Известува: Весна Апостоловска