Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Акатист во црквата на Пресвета Богородица во Битола (18.03.2008)

 

Во петок, на 14.03.2008 година, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиски и новозеландски г. Петар, отслужи мало повечерие со Акатист во храмот на Пресвета Богородица во Битола.

 

 

 

 

 

 

Известува: Весна Апостоловска