Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Претходно осветена Литургија (17.03.2008)

 

 

 

На 14.03.2008 г., Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и aдминистратор Австралискo-новозеландски г. Петар, благоволи да отслужи претходно осветена Литургија во соборниот храм

на свети великомаченик Димитриј во Битола.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

          

 

 

известува: Весна Апостоловска