Божествена Литургија во Струмица
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Струмица (27.09.2019 17:52)

Денес, на празникот Воздвижение на Чесниот Крст – Крстовден, викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици“, во Струмица. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.