Божествена Литургија во манастирот во Ново Село
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во манастирот во Ново Село (11.08.2019 08:30)

Денес, кога се чествува преносот на моштите на свети Климент Охридски, викарниот Епископ Стобиски г. Јаков отслужи Божествена Литургија во манастирот „Свети Георгиј Победоносец и свети Антониј Велики“, во Ново Село. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.