Божествена Литургија во Пехчево
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Пехчево (12.07.2019 08:21)

На празникот на светите апостоли Петар и Павле, викарниот Епископ Стобиски г. Јаков отслужи Божествена Литургија во црквата посветена во нивна чест во Пехчево. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.