Божествена Литургија во манастирот во Ново Село
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во манастирот во Ново Село (25.05.2019 10:03)

Денес, на празникот на свети Епифаниј Кипарски и свети Герман Цариградски, Викарниот Епископ Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во манастирот „Свети великомаченик Георгиј и свети Антониј Велики“, во Ново Село, на која го ракоположи во ѓаконски чин ипоѓаконот Максим Пармачки.