Осветување на црква во с. Суви Лаки, Беровско
 
 
 
 
 

Осветување на црква во с. Суви Лаки, Беровско (24.05.2019 19:39)

На празникот на светите Методиј и Кирил Рамноапостолни, Викарниот Епископ Јаков Стобиски ја освети црквата во нивна чест во с. Суви Лаки, во општина Берово, и отслужи Божествена Литургија. Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.