Божествена Литургија во Струмица
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Струмица (21.04.2019 19:31)

На 21 април 2019 година, на празникот на Влегувањето на Господ Исус Христос во Ерусалим (Цветници), викарниот Епископ Стобиски Јаков отслужи Божествена Литургија во манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици“, во Струмица. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.