Божествена Литургија во манастирот „Светите Четириесет Севастиски маченици“ во Банско
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во манастирот „Светите Четириесет Севастиски маченици“ во Банско (24.03.2019 20:32)

На 22 март 2019 година, на денот на чествувањето на светите Четириесет Севастиски маченици, Митрополитот Европски г. Пимен, во сослужение на викарниот Епископ г. Јаков, отслужи Божествена Литургија во манастирот „Светите Четириесет Севастиски маченици“, во с. Банско, Струмичко. Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.