Божествена Литургија во Струмица
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Струмица (02.03.2019 11:57)

На 2 март 2019 година, викарниот епископ Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во црквата „Свети Григориј Палама и свети Димитриј Мироточив“, во Струмица. На Литургијата беше ракоположен во ѓаконски чин ипоѓаконот Дејан Миловски. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.