Сеноќно бдение во манастирот „Свети Георгиј и свети Антониј“ во Ново Село
 
 
 
 
 

Сеноќно бдение во манастирот „Свети Георгиј и свети Антониј“ во Ново Село (30.01.2019 09:42)

На празникот на свети Антониј Велики, во манастирот посветен на свети Георгиј Победоносец и свети Антониј Велики во Ново Село, викарниот епископ г. Јаков Полјански отслужи сеноќно бдение со Божествена Литургија. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.