Сеноќно бдение во Водоча
 
 
 
 
 

Сеноќно бдение во Водоча (14.10.2021 15:36)

На празникот Покров на Пресвета Богородица, Викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи сеноќно бдение со Божествена Литургија во манастирот посветен на овој празник на Пресвета Богородица, во Водоча. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.