Божествена Литургија во Берово
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Берово (28.08.2021 14:34)

Денес, на празникот на Успението на Пресвета Богородица, викарниот епископ Стобиски г. Јаков отслужи Божествена Литургија во манастирот „Успение на Пресвета Богородица“, во Берово. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.