Божествена Литургија во Ново Село
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Ново Село (22.08.2021 16:07)

Денес, викарниот епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во манастирот „Свети великомаченик Георгиј и преподобен Антониј Велики“, во Ново Село. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.