Божествена Литургија во Водоча
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Водоча (25.07.2021 07:21)

Денес, во петтата недела по Педесетница, кога се празнува иконата на Пресвета Богородица Троеручица, викарниот епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во манастирот „Покров на Пресвета Богородица и свети Леонтиј“, во Водоча, Струмица. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.