Божествена Литургија во Пехчево
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Пехчево (12.07.2021 11:18)

На празникот на светите апостоли Петар и Павле, викарниот епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во црквата „Светите aпостоли Петар и Павле, во Пехчево. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.