Божествена Литургија во Водоча
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Водоча (11.07.2021 10:54)

Во третата недела по Педесетница, викарниот епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во манастирот „Покров на Пресвета Богородица и свети Леонтиј“, во Водоча, Струмица. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.