Божествена Литургија во Струмица
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Струмица (14.06.2021 14:47)

Во Неделата на Светите отци од Првиот Вселенски собор, во манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици“, во Струмица, викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија, на која во презвитерски чин го ракоположи дипл. теолог, ѓаконот Јован Михаиловски.