Божествена Литургија во Ново Село
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Ново Село (06.06.2021 06:55)

Во Неделата на слепородениот, викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во манастирот „Свети великомаченик Георгиј Победоносец и преподобен Антониј Велики“, во Ново Село, Струмица.