Велик петок
 
 
 
 
 

Велик петок (30.04.2021 12:43)

На Велик петок, во манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици“, Струмица, викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Вечерна богослужба, на која беше симнато Телото на Господ Исус Христос од крстот и беше изнесена светата Плаштаница и беше положена во гроб.