Божествена Литургија во Ново Село
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Ново Село (26.04.2021 17:58)

На празникот на Влегувањето на Господ Исус Христос во Ерусалим, Митрополитот Европски г. Пимен во сослужение со  викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во црквата „Свети Георгиј Победоносец“, Ново Село.