Повечерие со Акатист кон Пресвета Богородица
 
 
 
 
 

Повечерие со Акатист кон Пресвета Богородица (27.03.2021 09:09)

Во петокот од втората седмица од Великиот пост, викарниот епископ г. Јаков Стобиски отслужи Повечерие со Акатист кон Пресвета Богородица во манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици“, во Струмица.