Света Литургија на Претходноосветени Дарови во Струмица
 
 
 
 
 

Света Литургија на Претходноосветени Дарови во Струмица (17.03.2021 13:39)

Денес, на 17 март 2021 година, во средата од Првата седмица од Великиот пост, викарниот Епископ Јаков Стобиски отслужи Света Литургија на Претходноосветени Дарови во манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици“, во Струмица.