Недела на слепиот
 
 
 
 
 

Недела на слепиот (21.05.2023 12:27)

Во Неделата на слепиот, Викарниот Епископ Стобиски г. Јаков отслужи Света Божествена Литургија во манастирот „Свети великомаченик Георгиј Побдеоносец и свети свети Антониј Велики“, во Ново Село. Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.