Божествена Литургија во Водоча
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Водоча (14.05.2023 08:34)

Божествена Литургија во манастирот „Покров на Пресвета Богородица и свети Леонтиј“, во Водоча. На Литургијата чиноначалствуваше викарниот Епископ Стобиски Јаков, со благослов на Митрополитот Струмички Наум.