Божествена Литургија во Струмица
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Струмица (07.05.2023 08:08)

Денес, во Неделата на раслабениот, Викарниот Епископ Стобиски г. Јаков отслужи Света Божествена Литургија во манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски Свештеномаченици“, во Струмица. Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.