Сеноќно бдение во чест на свети великомаченик Георгиј Победоносец
 
 
 
 
 

Сеноќно бдение во чест на свети великомаченик Георгиј Победоносец (06.05.2023 08:05)

Во чест на светиот великомаченик Георгиј Победоносец, Викарниот Епископ Стобиски г. Јаков отслужи  сеноќно бдение со Света Божествена Литургија во манастирот посветен на свети Георгиј и свети Антониј Велики, во Ново Село. Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.