Светол вторник
 
 
 
 
 

Светол вторник (18.04.2023 12:49)

Денес, на Светол Вторник, кога Црквата го празнува Воскресението Христово, Викарниот Епископ Стобиски г. Јаков отслужи Божествена Литургија во храмот „Свети великомаченик Георгиј и свети Антониј Велики“, во Ново Село. Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.