Светол понеделник во Струмица
 
 
 
 
 

Светол понеделник во Струмица (17.04.2023 11:34)

Денес, на Светол понеделник, кога Црквата го слави Воскресението Христово, Викарниот Епископ Стобиски г. Јаков отслужи Божествена Литургија во храмот „Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици“, во Струмица. Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.