Вечерна со Василиева Литургија во Ново Село
 
 
 
 
 

Вечерна со Василиева Литургија во Ново Село (15.04.2023 10:38)

На Велика Сабота, Викарниот Епископ Стобиски г. Јаков отслужи Вечерна со Василиева Литургија во манастирот „Свети великомаченик Георгиј и свети Антониј Велики“, во Ново Село. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.