Вечерна богослужба со погребение Христово и полагање на светата Плаштаница во гробот
 
 
 
 
 

Вечерна богослужба со погребение Христово и полагање на светата Плаштаница во гробот (14.04.2023 11:37)

На Велик петок, во манастирот „Свети великомаченик Георгиј и свети Антониј Велики“, во Ново Село, викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Вечерна богослужба, на која беше симнато Телото на Господ Исус Христос од Крстот и беше изнесена светата Плаштаница и беше положена во гроб.