Велик четврток
 
 
 
 
 

Велик четврток (13.04.2023 09:20)

Денес, на Велик четврток, Викарниот Епископ Стобиски г. Јаков отслужи Вечерна со Василиева Литургија и чин на елеосвештение во манастирот „Свети великомаченик Георгиј и свети Антониј Велики“, во Ново Село. Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.