Божествена Литургија на Цветници
 
 
 
 
 

Божествена Литургија на Цветници (09.04.2023 15:20)

Денес, на празникот на Влегувањето на Господ Исус Христос во Ерусалим – Цветници, Митрополитот Струмички г. Наум отслужи Божествена Литургија во црквата „Св. Григориј Палама и свети великомаченик Димитриј Мироточив“, во Струмица. Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.