Божествена Литургија на Лазарова сабота
 
 
 
 
 

Божествена Литургија на Лазарова сабота (09.04.2023 15:07)

Денес, кога Црквата го празнува денот на свети Лазар четиридневниот, Викарниот Епископ Стобиски г. Јаков отслужи Божествена Литургија во манастирот „Св. великомаченик Георгиј Победоносец и свети Антониј Велики“, во Ново Село. Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.