Божествена Литургија на Благовештение
 
 
 
 
 

Божествена Литургија на Благовештение (07.04.2023 15:04)

Неговото Преосвештенство, Викарниот Епископ Стобиски г. Јаков отслужи сеноќно бдение со Божествена Литургија во чест на празникот на Светото Благовештение на Божјата Мајка во манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски Свештеномаченици“, во Струмица. Верниот народ  се причести со Светите Христови Тајни.