Божествена Литургија во Струмица
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Струмица (26.03.2023 12:12)

Во Неделата на свети Јован Лествичник, Митрополитот Струмички г. Наум во сослужение со Викарниот Епископ Стобиски г. Јаков отслужи Божествена Литургија во манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици“, во Струмица. Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.