Божествена Литургија во Ново Село
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Ново Село (19.03.2023 08:57)

Во Крстопоклона недела, Викарниот Епископ Стобиски г. Јаков во сослужение со Митрополитот Европски г. Пимен отслужи Божествена Литургија во манастирот на „Свети Георгиј Победоносец и свети Антониј Велики“, во Ново Село. Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.